Nowocześnie klasyczny dom – projekt Interior Design

Amir and Laura Neyestani wybudowali swój dom ponad półtora roku temu zachowując eklektyczny charakter Kitsilano w  Vancouver. “Chcieliśmy mieć dom, który odzwierciedlałby architekturę sąsiedztwa, coś co jest w stylu modernistycznym, a jednocześnie ma nowoczesne, otwarte przestrzenie” – wyjaśnia Amir. Kiedy jednak przyszło do urządzania domu, wrócili do swojego sąsiedztwa Yaletown i ulubionego sklepu thecrossdesign.com. Spodobało im się to, co tam zobaczyli, więc w końcu postanowili wynająć jednego z najlepszych projektantów tego sklepu Petera Wildsa, żeby pomógł im połączyć te dwa tak różne style.
Pokój dzienny. Połączony z otwartą kuchnią, jest to wesołe miejsce do zabawy dla Laury Neyestani i jej córek: trzyletniej Chloe i półrocznej Charlotte. Czekoladowa, skórzana sofa to jedna z dwóch rzeczy, które para zabrała z poprzedniego domu.
Jadalnia. Elegancja z połowy wieku łączy się z tradycyjnym szykiem w duecie: stół Saarinena i krzesła balowe.  Kryształowy żyrandol i bogato zdobione lustro uzupełniają ten wytworny obraz.


Kuchnia. “Często przyjmujemy gości, a kuchnia jest do tego wygodnym miejscem “- mówi Amir Neyestani. “Duża wyspa jest świetna na imprezy”. 
Salon. Elementy w zimnym, niebieskim kolorze i duża różnorodność tkanin ożywia jednolitą kolorystykę. Obraz Douglasa Walkera tworzy dramatyczny punkt centralny.
Delikatny dotyk. Urządzenie wnętrza na biało było kluczowe. Okna na klatce schodowej, powierzchnie odblaskowe, które wzmacniają naturalne światło oraz kremowy dywan w romby (okazja ze sklepu the Cross, został przeceniony z 1500$ na 500$), wszystko to ma znaczenie.
Główna sypialnia. Delikatne odcienie bordowego i karmelowego sprawiają, że pokój zyskuje relaksującą atmosferę. „To równowaga dwóch stylów – ładna i dodatkowo nowoczesna” – mówi Laura.
Pokój dziecinny “Byliśmy we wczesnej fazie urządzania pokoju gościnnego, kiedy Laura i Amir oznajmili, że spodziewają się kolejnego dziecka” – mówi projektant Peter Wilds, “więc zmieniliśmy go w pokój dziecinny”. Łatwo zmienić robioną na zamówienie kalkę z kwitnącą wiśnią. 

 

Źródło: www.yossawat.com