Lofty w Żyrardowie

Choć po angielsku loft to poddasze lub strych, to przede wszystkim kojarzy się z dużym, przestronnym mieszkaniem w starym, pofabrycznym budynku. Odkrywcami i pierwszymi lokatorami loftów byli artyści. Zasiedlali oni ogromne nieużywane fabryki, magazyny i składy, odnajdując w nich przestrzeń zapewniającą swobodę tworzenia i życia.

Bardzo szybko mieszkanie w lofcie stało się modne w wielu krajach. Właściciel loftu mógł się uważać za człowieka niekonwencjonalnego, przeciwstawiającego się konsumpcyjnemu stylowi życia. Z czasem oprócz artystów w loftach zaczęli mieszkać pracownicy agencji reklamowych, dziennikarze, muzycy, finansiści, menadżerowie i dobrze zarabiający urzędnicy, aż w końcu wszyscy , którzy marzą o nietypowym mieszkaniu. Lofty cieszą się coraz większą popularnością również w Polsce, zwłaszcza wśród młodej klasy średniej, niezwykle otwartej na nowe trendy i mody.

Coraz częściej na lofty adaptowane są stare fabryki usytuowane z dala od wielkomiejskiego zgiełku, w niewielkich miejscowościach będących satelitami dużych miast. Takim miastem jest Żyrardów, położony 50 kilometrów na południowy zachód od Warszawy, graniczący z przepiękną Puszczą Bolimowską. To wspaniałe miejsce do zamieszkania dla rodzin, które cenią spokój, czyste środowisko, łatwy dostęp do atrakcyjnych terenów rekreacyjnych.

Zabytkowa przędzalnia lnu w Żyrardowie, którą Green Development przebudowuje na lofty ma wszystko i to coś. Przemysłowa architektura, w połączeniu z solidną konstrukcją pozwala na swobodę wykorzystania przestrzeni i tworzenie niepowtarzalnych aranżacji wnętrz. Bliskość Warszawy i Łodzi gwarantuje szybki i wygodny dojazd do pracy.

www.loftydegirarda.eu