Jak wprowadzić do swojego domu toskańskie akcenty

Toskański wystrój i akcenty są elementami zainspirowanymi przez włoską Toskanię. Bogactwo tonów i kolorów odzwierciedla barwy ziemi i głębokie odcienie natury. Stary, tradycyjny świat w stylu toskańskich willi i wiejskich domów jest obecnie bardzo poszukiwany. Fakturowane ściany, kamienne podłogi i dachy pokryte dachówką to tylko niektóre z elementów wywodzących się z bogatej, włoskiej tradycji. Oto kilka pomysłów, jak wnieść do swojego domu akcenty inspirowane Toskanią. 

ŚCIANY: Wapień i piaskowiec były oryginalnie materiałami używanymi do budowy tradycyjnych toskańskich domów. Żeby uzyskać wrażenie faktury w swoim domu zastosuj gips, sztukaterię, płyty gipsowe i techniki malarstwa dekoracyjnego. Ściany powinny wyglądać na zużyte, stare i takie, w których się dobrze mieszka.   

PODŁOGI: Marmur, kamień oraz rustykalne, ceramiczne materiały są typowe dla wnętrz toskańskich. Podłogi, które sprawiają wrażenie wytartych, nadal jednak mocnych i pięknych, to cel, który starasz się osiągnąć. Rozważ użycie terakotowych i brukowanych podłóg przy wejściu na podwórze oraz holu, gdzie witasz gości. Toskańskie podłogi wyglądają jakby miały być używane przez kilka następnych pokoleń. 

KOLORY: Użyj kolorów, które są inspirowane naturą, takie jak: głęboki pomarańczowy, złoty żółty czy umbra. Czy słyszałeś o kolorze zwanym toskańska czerwień? Ta ceglana mieszkanka czerwonego i brązowego razem z ciemną oliwkową zielenią to sposób na wprowadzenie atmosfery Toskanii w swoim domu. Możesz je zastosować w przypadku mebli, obrazów, zasłon, pościeli lub ścian. 

KUCHNIE: Zastosuj otwarte półki i dekoracyjne pojemniki na urządzenia kuchenne w stylu śródziemnomorskim. Tradycja toskańska obejmuje zgromadzenia rodzinne w kuchni i gotowanie rodzinnych potraw. Duża wyspa w centrum kuchni zrobiona z drewna lub innego, naturalnego materiału wnosi bogactwo tradycji do rzeczywistości. 

ŁAZIENKI: Żelazne elementy, takie jak armatura, uchwyty drzwiczek w szafkach oraz ozdobne dekoracje ścian zwracają uwagę na rustykalne szczegóły. Załóż duże lustra nad zlewami ozdobione metalowymi i drewnianymi ramami, żeby podkreślić kolejną warstwę drewna i metalu w pomieszczeniu. Głębokie wanny i naturalny kamień oraz ceramiczny prysznic stworzą wrażenie powrotu do Włoch. 

MEBLE: Malowanie przez szablon i ręczne zdobienie są typowe w toskańskim wnętrzu. Malowidła ścienne, liście, winogrona i inne wzory mogą ożywić zwykłe meble. Sam możesz odmienić wygląd swoich mebli za pomocą gotowych zestawów dostępnych w sklepach dla artystów. Użyj inspirowanych Italią szablonów na drewnianych meblach lub farby do malarstwa artystycznego, aby nadać meblom stary wygląd. 

Toskańskie wnętrze zachęca do odpoczynku i przypomina włoski styl i tradycje. Twój dom może wywoływać ten sam nastrój dzięki tym prostym sposobom na wprowadzenie do niego toskańskich akcentów. 

 

Źródło: freshome.com